Як вплинув карантин на екологію
Природа позитивно реагує на світову пандемію.
Такого чистого повітря, як під час карантину через коронавірус, світ не бачив від початку техногенної революції. Уперше одночасно в усіх країнах знизилися шкідливі викиди, вчені фіксують зменшення шумів аж на третину.
Заступник начальника інформаційно-аналітичного центру Національної космічної агенції Сергій Янчевський дивиться на земну атмосферу з космосу. На екрані його комп’ютера супутникові знімки шкоди, яку люди наносять планеті. Двоокис азоту ще називають лисячим хвостом - червоний слід, який лишає спалювання бензину і вугілля, може сягати десятків кілометрів.
Від початку карантину у Європі викиди постійно зменшуються. Нинішній епіцентр пандемії, район Мілана, - бліднішає на очах. У багатьох країнах червоний колір зник взагалі. Приміром, у Польщі кількість викидів зменшилася на відсотків 30.
Очистилася за останні три місяці атмосфера над Китаєм. Вражає, враховуючи, що від забруднення повітря у світі щороку гине сім мільйонів людей.
Позеленіла на карантині й Україна. Єдиним виключенням став Київ. Обсяги викидів спочатку зменшилися, але тиждень тому знову зросли. Усе це завдяки використанню особистого транспорту.